За овој гол зборува цел свет: Ова не го можат ни Меси и Роналдо!?

Во словенечкото првенство беше виден еден од најатрактивните голови во Европа.

Натпреварот помеѓу Мура и Домжале заврши со резултат 5:1, а четвртиот погодок на домаќините беше вистинско ремек-дело.

Нико Котер изведе мајсторија за која уште долго ќе се зборува…Погледнете!