Славни

За оваа Русинка зборува цел моден свет – од фотките ќе ви стане јасно зошто

Новото лице на моделингот е руската манекенка Вита Сидоркина, која ќе се најде на страниците од голем број списанија.

Вида се придружи на импресивната листа од нови, млади лица во светот на модата. Веќе се има прошетано по пистите на ревија од Victoria’s Secret, а има снимено и голем број реклами.

Нејзината биографија е слична на многу биографии од други убавици од светот на модата. Започнала да работи на 13 години во модните води, а во светската престолнина на модата, Њујорк, се пресели на 17 години.

За свој наголем успех го смета појавувањето на страниците од престижниот Sports Illustrated.

A photo posted by VITA SIDORKINA (@vitasidorkina) on

A photo posted by VITA SIDORKINA (@vitasidorkina) on

Advertisements
To Top