За нив лудуваа жените: Еве како денес изгледаат познатите фраери од „сапуниците“!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во деведесетите години на овие простори беа многу популарни латиноамериканските серии, а жените едноставно „лудуваа“ за фраерите од овие „сапуници“.

Да се потсериме на некои од нив и да видиме како изгледаат денес!

Фернандо Колунга – Познатиот актер се појави во многу теленовели, а најпознат е по улогата на Хозе Армандо во серијата „Есмералда“.

Фернандо денес има 52 години, се уште се занимава со снимање серии…погледнете како изгледа денес.

Едуардо Сантамарина – Овој актер исто така беше многу популарен кај женската популација во Македонија, а најмногу го паметиме по улогите во „Руби“ и „Марисол“.

Е денес активно се занимава со глума, оженет е и има 49 години.

Освалдо Риос – Нормално, Ославдо најмногу го паметиме по серијата „Касандра“, каде ги толкуваше улогите на Игнасио и Луи Давид.

Освалдо денес има 57 години и се уште активно се бави со глума

“Reflejos de Luna llena”…????

A post shared by ?ACTOR & Cinema-TV Producer?? (@osvaldoriosalonso) on