За најжешката голферка на светот нема криза – има заработено над 1 милион долари


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


25-годишната Луси Робсон е играч на голф за која многумина добиваат впечаток дека повеќе е Инстаграм модел и „инфлуенсерка“, отколку спортистка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Robson (@lucyrobson) on

Иако оваа година сите беа погодени од пандемија на коронавирус што предизвика откажување на голем број спортски натпревари, Луси засега не мора да се грижи бидејќи се проценува дека нејзината заработка надминала 1 милион долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Robson (@lucyrobson) on

Имено, таа заработува како модел на брендот FashionNova. На Инстаграм, Лусиобјавува сцени од тренинзите на воодушевување на 880.000 фанови, кои едвај чекаат на секоја нова фотографија или видео.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Robson (@lucyrobson) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Robson (@lucyrobson) on

Таа беше прославена со фотографиите на кои игра голф во тесна облека, па брендот FashionNova лансира токму таква колекција спортска облека, а за своја амбасадорка ја зеде привлечната Луси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Robson (@lucyrobson) on