За љубителите на добрата чашка и лумпувањето – спреј кој го отстранува мамурлакот

Too Faced е американска компанија која има свои експозитури ширум светот, нивниот најнов производ наскоро треба да се најде во продажба. Станува збор за спреј кој отстранува траги на мамурлак „Hangover 3 in 1.

Коосновачот на компанијата и креативен директор Џерод Бландино објави фотографија од спрејот на Инстаграм.

Спрејот ќе биде дополнување на кремата наменета за после конзумирање алкохол, која ја освежува дехидрираната кожа, давајќи и свеж и здрав изглед. И кремата и спрејот содржат кокосово вода и други пробиотички состсојки кои дејствуваат заедно и на кожата и даваат сјај и еластичност и помагаат во хидратацијата.