Актуелно

Yes we did! – трогателниот проштален говор на Барак Обама

Претседателот на заминување Барак Обама во вторникот одржа трогателен проштален претседателски говор и обраќање до американската нација, преку кои ја поздрави цела американска нација. Еве го интегралниот говор.

А подолу ги имате исечоците со најдобрите моменти од говорот.

To Top