Вторничка временска прогноза

Во Македонија денес, во утринските и претпладневните часови, имаме топло и релативно сончево време.

Во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималните температури ќе се движат од 11 до 21, а максималните од 29 до 36 степени.

Во Скопје претпладне времето ќе биде сончево, а попладне ќе има зголемување на облачноста и со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 35 степени