Спорт

Врсалјко со порака до Ловрен: Ај лајк.. (ФОТО)

Шиме Врсалјко на Инстаграм објави нова фотографија со сопругата, овојпат во опуштено издание за на плажа.

Врсалјко и неговата сопруга Матеа позираа на мотор во зелена боја и тоа се чини на пат кон плажа. Фотографијата Врсалјко ја објави на својот Инстаграм на стори, а на истата таг доби и Дејан Ловрен на кому му порача: „Ај лајк“.

Но, љубоморните обожователски ќе можат да се утешат само со тоа што фотографијата повеќе не може да се види на неговиот профил.

Инаку, се чини дека „ај лајк“ е интерна комуникација помеѓу Врсалјко и Ловрен бидејќи Дејан му порача на Шиме иста работа, откако тој го зезаше поради возење на јет-скија за време на дочекот во родниот Задар.

Инаку, Врсалјко досега успешно ја криеше својата сопруга од јавноста, но неодамна ги објави првите фотографии со неа на социјалните мрежи и предизвика разочарување кај бројните обожователки.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Sime Vrsaljko (@simevrsaljko2) on

Advertisements
To Top