Актуелно

Временска прогноза за денешниот ден

Денес, среда, во Македонија носи магла по котлините, со облачни и студени услови. Во останатите делови од земјата ќе преовладува сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 6 Целзиусови степени, Маврово и Крива Паланка 15, Охрид 10, Битола 5, Кавадарци 9, Берово и Дојран 16 степени.

Прогнозата за утре е претежно облачно, по котлините магливо. Дневните температури ќе бидат во Скопје 8, Маврово 11, Охрид 9, Битола 8, Кавадарци 10, Крива Паланка 12, Берово 13, Дојран 14 степени.

Advertisements
To Top