Волкановски со нокаут го победи „корејскиот Зомби“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Австралијанецот со македонско потекло, Александар Волкановски имаше уште еден импресивен перформанс во октагонот.

Волканоски со технички нокаут во четвртата рунда го победи кореанскиот Зомби и го одбрани појасот во перо категоријата.

Волкановски го уништи „корејскиот зомби“ и покажа зошто е најдобар, а по мечот кажа дека никој не може да го запре.

„Како што ви кажав и претходно пред борбата, во моментов сум на друго ниво и никој не може да ме запре“, изјави Волкановски.