„Волеј од милион долари“ – ова не се бранеше


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


19 годишниот Роко Шимиќ е син на славниот хрватски бек Дарио Шимиќ. Роден е во Милано, кален во Локомотива Загреб, а сега член на Цирих. Се работи за шпиц висок 190см кој го даде голот на колото во Швајцарија во дуелот против Луцерн.

Јако е што само 3 минути после овој прекрасен погодок, Шимиќ го постигна и изедначувачкиот гол за Цирих.