Во стилот на Кардашијан: Тасма гола си го промовира личниот бизнис

Кога станува збор за фаталните припаднички на кланот Кардашијан/Џенер, кои веројатно важат за најмоќната и највлијателна сестринска империја во светот на шоубизнисот, сè е поврзано со контроверзност, провокација и сексапил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Овој пат, „на нишан“ од медиумите е највозрасната претставничка од ова семејство, Кортни Кардашијан, која распали со нова провокативна фотографија на која позира гола, со цел на поконтроверзен начин да си го промовира својот нов бизнис.

Кортни на фотка седи во тоалетот потполно гола со пешкир на главата. Голите гради делумно ги покрила со лаптопот и шолјата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Во објаснување на фотографијата Кортни напишала: „Стигнува наскоро“ и со озната @Poosh, што инаку е прекарот на нејзината ќеркичка Пенелопа, но и името на нејзиниот нов бизнис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on