Во полн сјај и заводливост: Најдобрите фотографии на култната Брижит Бардо


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Славната актерка и култна модна икона која своевремено беше сон на секој маж на западната полутопка, па и пошироко, важеше за една од врвните икони на минатиот век.

Истовремено, 83-годишната Бардо е една од најконтраверзните славни личности која се појавуваше на филмските платна, модните фотографии и настани за човекови права.

Таа има три неуспешни бракови, еден син кој живее во Италија и има две внуки. Бардо вели дека не верува во семејни врски, па затоа и не е во блиски односи со својот син. Ова се најславните фотографии на актерката која и сега зрачи со харизма.