Во поликлиниката Ченто донесено мртво бебе


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Мртво бебе било донесено вчера во поликлиниката Ченто.

Бебето старо околу четири месеци било донесено вчера во 7:39 часот, а случајот го пријавила медицинска сестра од поликлиниката.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.