Во кратко фустанче се појави на Џиро Д’Италија – за малку ќе предизвикаше несреќа


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Плејбој зајачицата Надја Фостер, позната под уметничкото име Април Самерс, за малку ќе предизвикаше несреќа и хаос на велосипедската трка Џиро Д’Италија.

Бујната убавица потскокнуваше, танцуваше и позираше крај асфалтот и за малку ќе настрадаше кога наиде групата велосипедисти. За оваа прилика таа облече кратко бело фустанче со опасно отворено деколте, но и покрај тоа „бајкерите“ не го вртеа баш погледот накај неа.

Британката инаку е и голема навивачка на Интер, а според она кое го покажува на видеото, после фудбалот втор омилен спорт за неа веројатно е велосипедизмот.