Спорт

ПОТПОЛНО ПОЛУДЕ: Ја раскина кошулата и го напушти мечот!

Бившиот фудбалер на Арсенал и Интер, а сега тренер на Естудиантес, Нелсон Вивас беше исклучен на челот против Бока, а неговата реакција стана хит на интернет.

Вивас најпрво го надна судијата, а потоа ја искуна кошулата како Хулк и демонстративно го напушти теренот. Погледнете!


Nelson Vivas by goloviliga

Advertisements
To Top