Славни

Оваа убавица е државна првенка во кикбокс во нејзината земја

Рашел Коланеци е фотомодел, ТВ водителка и долгогодишна кикбоксерка од Албанија.

Како фотомодел почна да работи откако нејзината пријателка отвори бутик за вечерни фустани, додека спортот е нејзината прва љубов.

Рашел оваа година наполни 18 години, а во својата земја е најпозната по убавината. Таа со гордост истакнува дека нејзиниот изглед е дар од природата.

„Двајцата хирурзи кои се заслужни за моите колкови и усни се мајка ми и татко ми, никој друг“, вели Коланеци.

Во слободно време најмногу минутажа поминува во теретана, посветено одржувајќи го своето тело.

Advertisements
To Top