Во грабеж на менувачница во Сарај, газдата изрешетан во нозете


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Синоќа околу 20 часот и 20 минути во трговскиот центар „Сарај“ пред менувачница три непознати лица извршиле разбојништво врз сопственикот на менувачницата.

Едниот од напаѓачите бил вооружан со автоматска пушка, а другиот со пиштол. Тие пукале кон сопственикот на менувачницата при што тој се здобил со повреди на двете нозе и со возило бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

СВР Скопје презема мерки за целосно расчистување на случајот.