Влезниците за дуелите со Грузија и Гибралтар по цени од 250 до 350 денари


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Фудбалската репрезентација на Македонија во наредните денови ќе одигра два натпревари на домашен терен.

Прв противник ќе ни биде селекцијата н Грузија, репрезентација против која од последниот дуел носиме убави сеќавања. Во Тблиси ги победивме Грузијците и така обезбедивме настап на Европското првенство. Грузија гостува тука во четврток од 20:45 часот.

После Грузија во вториот натпревар дома ќе се сретнеме со Гибралтар, овој дуел е закажан за в недела од 18:00 часот.

Билетите за двата натпревари се веќе пуштени во продажба и се по цена од 250 до 350 денари. Истите можете да ги купувате – ТУКА.

Македонија после првите две кола во оваа Лига на Нации има четири бода, додека лидер на табелата е Грузија со шест бода, па затоа натпреварот в четврток е од голема важност.