Виц: Список за во градинка


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Му се ѕвони мобилниот на еден човек и од другата страна се слуша женски глас:

„Добар ден господине, се јавуваме од детската градинка Цветови. Сакаме да ве информираме дека вашето дете дојде на ред на списокот за прием на деца во градинка. Треба да дојдете од понеделник да донесете потребни документи за прием на малечката“.

„Ооо, фала фала, госпоѓо. Мило ми е што се јавивте. Само, нема да има потреба да доаѓаме. Таа, малечката, како што ја велите вие, се омажи пред една недела.