Виц: На прв состанок


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Дечко и девојка на прв состанок во ресторан. Доаѓа келнерот и девојката почнува:

Прво сакам една маргарита, па сакам пица и со пицата цеден сок од портокал и лимон. Потоа, за десерт сакам палачинки со мед и ореви и бело вино од најубавото за со десертот. Потоа сакам потпечени лешници. За крај сакам едно кафе.

Дечкото: Што не ја зеде и сметката за струја да ти ја платам.