Виц: Колку има од Земјата до Сонцето?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На час по географија:

Трпе, ајде кажи колку е оддалечена Земјата од Сонцето?

Трпе:

Колку што е Вардар од фудбалската Лига на шампиони, учителе.