Вистинска ДРАМА во домот на Ловрен: Овој запис го покажува секој детал (Видео)

Хрватскиот репрезентативец, Дејан Ловрен ги преживува можеби најтешките денови во својата кариера.

По неодамнешната лоша партија против Тотенхем, фудбалските аналитичирари удрија во дефанзивецот, социјалните мрежи беа полни критики и навреди, а некои отидоа предалеку и удрија по него и неговото семејство на кое му се закануваа со смрт.

Новата лоша вест за Ловрен пристигна во моментот додека го следеше својот Ливерпул против Марибор. Непознати сторители, имено, се обиделе да влезат во неговиот дом, но се исплашиле од соседите кои неколку секунди откако ја демолирале вратата почнале да викаат со закани дека ќе повикаат полиција.

Спортски новости објави видеозапис на кој јасно се гледа како криминалците го кршат стаклото од вратата и сакаат да влезат во неговиот дом.

Инаку, на Ловрен ова не му е прва средба со крадци. Кон крајот на летото беше демолиран неговиот стан во Загреб.