Вистинска доза на секс

Вистинска доза на секс

Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Жешки разговори, долга предигра, тешко дишење, болки во телото… Па треба да ги броите ѕвездите на небото, нели?

Па, не секогаш. Систематски ги повторува сите движења од непишаниот и пишаниот „прирачник“ за сè што една жена сака во кревет – затоа е време да го спречите да се однесува книговодствено и гадно и конечно и двајцата да уживате во сексот.

Тој сака прво да доживеете оргазам

Тој мисли: Одговорот на (повеќето) мажи на прашањето „Како жената да доживее оргазам?“ со години пишувало: „Кому му е гајле!“. И тогаш сè се промени. Мажите го открија клиторисот и денес секоја заинтересирана припадничка на посилниот пол ќе направи се за да предизвика моќен оргазам кај својата партнерка. Всушност, тоа стана прашање на чест. Ако не успее (или веќе…), љубовната игра ќе ја доживее како фијаско.
Во реалноста: Се разбира, оваа промена во ставовите на мажите е добра вест. Освен во ситуации кога едноставно не можете да доживеете оргазам. Сè уште уживате во сексот, возбудени сте од неговиот допир, но поради некоја нејасна причина, вашето тело не реагира како што обично реагира и не можете да ја достигнете кулминацијата. Тоа секако го забележува и наместо да го прифати како факт на моментот, почнува да прави акробации и разни „финти“ во очајнички напор да ви предизвика оргазам. Искрено, на повеќето жени им е здодевно, а некои дури може да се изнервираат.
Направете го тоа одлично: Ако оргазмот е „неостварлив“, но сепак сакате да го доживеете, користете вибратор – тој функционира кога сè друго не успее. Плус, ако ви треба кулминација за да се опуштите, мастурбацијата е уште еден начин да го остварите тоа. И, нема срам да се биде „свој господар“! Но, ако не можете да доживеете оргазам и само сакате да заспиете што е можно побрзо, потрудете се да го доведете партнерот до кулминација. Провокативна реченица и движење или две ќе бидат доволни за да го испратат во „орбитата“ на задоволството.

Тој ви дава орално задоволство

Тој мисли: Сите знаат дека жените уживаат посебно внимание, а ако мажот се потруди да оди „таму долу“ и да изведе оро на јазик, жената треба да биде пресреќна. Ако сепак ја применува техниката на долго лижење на сладоледот, госпоѓата да се онесвести од задоволство?! Така…
Во реалноста: Оралниот секс навистина може да биде одличен, но и монотон. Ако вашиот партнер не престане да го третира истото место еден час, тоа ќе ве изнервира наместо да ве „изгори“.
Направете го тоа одлично: За време на оралниот секс неопходна е кратка, но ефикасна комуникација. Шепнете му: „Ммм… многу е добро! Малку побавно“, или: „Ооо… Малку полошо!“. Сè додека ги кажувате упатствата, видно возбудени и со соодветно скршен глас, тој нема да забележи дека го водите на вистинските места. Партнерот искрено сака да ве задоволи, затоа треба да го охрабрите и пофалите. Ако дури и по суптилни инструкции резултатите недостасуваат, едноставно фатете ја неговата глава со рацете и движете ја во насоката во која сакате.

Најважна е романтиката

Тој мисли: Сите жени сакаат романса. Нежното гледање директно во очи и држење за раце, смета тој, се уште поефикасни доколку се дел од сексот. Имајќи го тоа на ум, тој може да застане среде орален или „конкретен“ секс за да шепне: „Прекрасна си!“ или „Ти си толку посебен!“. И, не се работи за тоа што е неискрен, туку за неговото верување дека овие зборови ќе ве натераат да се стопите како сладолед.
Во реалноста: Освен ако не сте тип на личност што кине на секоја греота сцена во романтичен филм (или роман), овие зборови ќе ве насмеат наместо да ве искинат. Ваквите, речиси патетични, клишени изливи на романса можат да ве возбудат само ако сте под дејство на алкохол или целосно заслепени од љубовта. Инаку, оваа форма на непотребна искреност само ја убива возбудата и ја расипува играта на движење и допир.
Направете го тоа прекрасно: има само еден начин да се справите со оваа ситуација. Насмевнете се, ставете го прстот на неговата уста и тивко кажете: „Пссст! Покажи ми што зборуваш“. Сè додека за време на сексот ви ја искажува љубовта на начин што ве радува, се е во ред. Но, ако одеднаш почне да се однесува поинаку, вклучително и овие слаткоречиви изјави, веднаш реагирајте – правејќи шега на негова сметка или барајќи од него да ја објасни промената.

Неговата издржливост во кревет

Тој мисли: Жените ги презираат мажите кои брзо ејакулираат и ги оставаат сами некаде на половина пат до нивниот оргазам. Гледаше многу порно филмови (во кои актерите „се сексаат“ со часови бидејќи инаку ќе беше многу краток филм!) и заклучи дека вие исто како домаќинката Хелга која воздивнува во екстаза 40 минути и по 9 пози , сакаат и можат истото.
Во реалноста: Ако не доживеете оргазам за време на односот (Боже мој, тоа се случува!), не е важно колку долго ќе трае. Продолжувањето на односот ќе предизвика само црвенило, болка и вкочанетост на одредени делови од телото. Ќе се чуди, се разбира, зачудено, како сè уште не сте стигнале до ѕвездите и ќе продолжите со истото темпо. Уф!
Направете го тоа одлично: Повеќето жени не доживуваат оргазам за време на коитус. Во ред, тоа е факт што не треба да предизвика фрустрација на ниту една страна. Одредена поза – жена на врвот – како и дополнителна стимулација на клиторисот – рачно или со вибратор – може значително да помогне и да го забрза постигнувањето оргазми.

Ако имате за цел да ја достигнете кулминацијата во исто време, дајте му на вашиот партнер суптилен сигнал дека сте на дофат на големото „О“.

Големината значи

Тој мисли: Мажите растат со верување дека големината на пенисот е пресудна за добар секс. Тие немаат поим дека просечната жена сака нејзиниот партнер да има пенис со просечна големина. Сè што е поголемо од тоа обично предизвикува страв и непријатност, што не е баш секси. Со оглед на веќе споменатото (неосновано) верување на мажите, доколку нивната машкост е навистина голема, тие: ќе бидат горди и важни, ќе бидат убедени дека пенетрацијата треба да биде брза и насилна и да веруваат дека тоа им се допаѓа на жените.
Во реалноста: За почеток, боли! Освен ако не е многу нежен и внимателен, сексот со „надарен“ маж може да биде само непријатно искуство. Истото важи и за оралниот секс… Секако, оној што, хипотетички, би му го дале!
Направете го тоа одлично: Еден начин да го зауздите големиот „глувче“ е да имате при рака добар лубрикант. Но, и покрај тоа, тој мора да биде многу нежен и да продира навистина, навистина бавно. Доколку успее да го задржи ритамот на пенетрација, тоа би можело да биде најдобриот секс што сте го имале.

„Валкани“ разговори

Мисли: Убеден е дека „валканите“ разговори се секси. На крајот на краиштата, смета тој, жените ја сакаат комуникацијата и ако тој ви каже колку сте убави, сигурно ќе се возбудите и ќе се чувствувате пожелно. Да, но само до одредена граница.
Во реалноста: Понекогаш е тешко да се опуштите кога тој мрмори нешто што мисли дека е секси во вашето уво. Вие сте принудени истовремено да слушате што зборува и да реагирате на неговите допири. Тоа може да биде доста оттргнувачко, особено кога таа глуми порно ѕвезда без смисла за хумор. Всушност, ситуацијата може да стане комична и да заврши со тоа што ќе се смеете гласно.
Направете го тоа одлично: Ако вашата сакана личност зборува, можете да ја претворите оваа особина во ваша корист. Одлучете што би сакале да слушнете од него, а потоа поставувајте му прашања – „Дали ви се допаѓаат моите гради?“ или „Дали сум најатрактивната жена со која си спиел?“ (ако одговори негативно, се е готово меѓу вас, но тоа сигурно нема да го каже…). Но, ако навистина сакате тој да престане да зборува, покријте му ја устата со усните или веќе…

Долга предигра

Тој мисли: Од памтивек се верувало дека жените сакаат бакнежи, а мажите секс. Така, вашата сакана, која навистина ве сака, ќе се потруди и ќе ве бакне на сите можни начини – мека, страсна, француска, отворена уста и затворена уста… верувајќи дека ќе бидете апсолутно воодушевени од тоа.
Во реалноста: Бакнежите се одличен и несомнено важен дел од сексот. Но, понекогаш треба да го избегнете тој тинејџерски вовед и да се препуштите на груб секс. Во такви моменти, тоа што и по 20 минути ќе ви ја бакне секоја пега на лицето, тешко дека ќе ве лансира во оргазмична орбита.
Направете го тоа одлично: Турнете го од себе, нежно, но цврсто и закопајте го лицето во неговиот врат. Во исто време, натерајте го да се сврти во положба каде што вашите усни повеќе нема да му бидат достапни. Во таа ситуација немате што друго да правите освен, се разбира, да имате секс!

Многу изненадувања

Тој значи: Сака да ве задоволи и да ви покаже дека се труди. Токму поради ова, тој се здоби со цел репертоар на секси играчки и смисли нови пози, трикови и потези. Сексот со него е како научен експеримент и тој е уверен дека никогаш нема да ви биде досадно.
Во реалноста: Тој е толку опседнат со своите нови „проекти“ што не можете да уживате. Всушност, тој со своите идеи и однесување успеа да го извади секој елемент на забава и уживање од сексот. Ако повторно ве преврти на грбот (или стомакот) со акробатски потег, ќе почнете да се чувствувате како палачинка, што не е особено секси.
Направете го тоа одлично: Изберете три омилени „експерименти“: одредена поза, секси играчка и трик. Потоа кажете му дека тие три работи ве доведуваат до оргазам. Охрабрете го да се држи до пократка „програма“ која ги вклучува овие три „експерименти“. Ќе уживате и тој ќе биде среќен затоа што ве задоволил и во исто време има возбудлив сексуален живот.

Тој го сака секој дел од вашето тело

Мисли: Која жена не сака да ја обожаваат?! Колку е прекрасно да се има партнер кој е подготвен да го бакнува секој дел од телото, вклучувајќи го и оној со стрии, целулит или искривени прсти.
Во реалноста: Навистина, која жена сака да лежи во кревет додека нејзиниот партнер поминува со јазикот преку нејзините стрии на колковите или страсно го стиска целулитот на нејзините бутови? Па, ако не спаѓате во таа категорија, кажете му го тоа без двоумење. Прекрасно е да се биде сакан и посакуван, но има нешто чудно кај мажите што го привлекува она што најмногу го одбива, како цицање на прстите на партнерката со пченка!
Направете го тоа одлично: Овде нема „поправка“. Едноставно треба да му кажете да престане да ве бакнува таму каде што не ви се допаѓа. Кажете му кои зони се забранети и насочете го кон оние што сакате да ги допира. Просто и едноставно!