Високи штикли и црни чорапи: Меланија Трамп во мини фустанче на миса


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Минатиот викенд, поточно во саботата вечерта, идната Прва дама на САД, Меланија Трамп, во друштво на својот сопруг, новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, присуствуваа на полноќна миса во црквата во Палм бич на Флорида.

28-12-melanija-crkva-minifustan2

Мисата беше одржана во истата црква во која славниот пар од светот на шоубизнисот, а денес и од светот на политиката, се венча во 2005 година. Меланија и Доналд се фотографирани како пристигнуваат во црквата околу 22.30 часот.

28-12-melanija-crkva-minifustan3

Она што малку „боде очи“ е модниот избор на Меланија за една ваква пригода. Убавицата се појави во мини фустан високо над своите колена, истакнувајќи ги своите витки нозе, што според верниците не е баш пригоден избор за на миса.