Вил Смит јавно му се извини на Крис Рок за шамарот на сцена


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Холивудскиот актер и тазе оскаровец Вил Смит официјално се извини за шокантниот момент на овогодинешното доделување на Оскарите, кога со шамар на сцена „му одговори“ на шегата на Крис Рок за фризурата на сопругата Џејда Пинкет Смит која се бори со алопеција. Рок, доделувајќи ја наградата за најдобар документарен филм, се пошегува дека едвај чека да ја види Џада во G.I. Џејн 2, по што Смит излезе на сцена и го удри со шамар по лицето.

„Насилството во сите негови форми е отровно и деструктивно. Моето однесување на доделувањето на Оскарите в недела беше неприфатливо и неоправдано“, напиша Смит на Инстаграм. „Шегите на моја сметка се дел од работата, но шегата за здравствената состојба на Џејда беше премногу за да ја поднесам и реагирав емотивно. Би сакал јавно да ти се извинам, Крис. Претерав и згрешив. Се срамам и моите постапки не се во согласност со човекот што сакам да бидам. Нема место за насилство во светот на љубовта и добрината.

„Исто така, би сакал да и се извинам на Академијата, на продуцентите на шоуто, на сите присутни и на сите што гледаат ширум светот“, продолжи Смит. „Би сакал да им се извинам на семејството Вилијамс и на моето семејство на кралот Ричард. Длабоко жалам што моето однесување го извалка она што инаку беше прекрасно патување за сите нас. Јас работам во тек.

искрено, Вил“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)