Вторничка временска прогноза


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Денеска, вторник, 29. март,  времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови зa слаб локален дожд, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната ќе достигне од 10 до 20 Целзиусови степени.

Во Скопје променливо облачно. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 18 степени. Маврово 10, Охрид, Крива Паланка и Берово 14, Битола 16, Квадарци 18, Дојран 20.

Во среда ќе се задржи суво, но претежно облачно. Од четврток ќе дува засилен јужен ветер и ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат обилни. Во петок и сабота во попладневните часови ќе биде нестабилно со поројни врнежи од дожд, грмежи и силен ветер.