Видете што промаши Лукаку!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Репрезентациите на Холандија и Белгија синоќа одиграа пријателски натпревар кој заврши без победник 1:1, а резултатот остана во сенка на големото промашување на Ромелу Лукаку.

Напаѓачот на Евертон во 77-та минута при негатива на својот тим промаши празен гол од два метри. Погледнете!