Видео: За овој гол денес зборува цела Италија!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Интер синоќа после продолженија ја елиминираше Болоња и се пласира во четвртфиналето од Италијанскиот Куп, но натпреварот сигурно го одбележа голот на Муриљо.

Дефанзивецот го отвори резултатот со маестрален гол кој сигурно ќе конкурира за најдобар гол на сезоната. Погледнете!