ВИДЕО: Тешка сообраќајка на патот кон Блаце


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Со промената на временските услови зачестени се и сообраќајните незгоди, заради што возачите треба да бидат многу повнимателни.

Претпладнево во близина на Скопје, на патот кон Блаце, се случи тешка сообраќајна незгода во близина на маркетот „Еуротулс“, објави АлсатМ.

Во тек е увид на местото на настанот, а за среќа во судирот нема човечки жртви.