ВИДЕО: Спектакуларен настап на Тамара во финалето на Евровизија!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Нашата претставничка Тамара Тодевска одлично ја претстави Македонија во финалето на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел.

Целиот настап беше проследен со овации од публиката, што може да биде дообар знак дека Тамара ќе има одличен пласман.