Видео: Синот на Роналдо повторно ги „понижуваше“ врсниците!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Ако по утрото денот се познава, тогаш Кристиано Јуниор сигурно ќе тргне по стапките на својот славен татко.

Кристиано Јуниор во моментов игра за тимот на Јувентус до 8 години, а на последниот меч повторно постигна четири гола во победата од 6:0.

Синот на Роналдо брилјираше и во претходните натпревари, па очигледно е дека го наследил талентот од својот татко.