Видео: Симулација достојна за Оскар

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез беше предмет на потсмевање поради неговата „глума“ во казнетиот простор на Челзи во синоќешниот натпревар на „Стенфорд Бриџ“.

Суарез падна како покосен во казнетиот простор откако самиот се сплетка со двете нозе и бараше од судијата да досуди пенал. Тоа се случи само неколку моменти пред Меси да го израмни резултатот на 1:1.

Фановите на Реал Мадрид не пропуштија да се насмеат и на симулацијата на дефанзивецот Самуел Умтити за една друга ситуација од синоќа.