Актуелно

ВИДЕО: Шилегов како сообраќаец во Скопје

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов застана пред Сити Мол и бркаше непрописно паркирани таксисти.

Градоначалникот Шилегов дојде со својот автомобил, излезе и како сообраќаен полицаец, почна да им кажува на такситите да се тргнат, бидејќи такси станицата е поместена и веќе не се наоѓа таму.

Додека траеше целата акција, Шилегов одеше во живо на својот Фејсбук профил.

Advertisements
To Top