Видео: Роналдо со овој гест уште еднаш покажа колку е голем!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Кристиано Роналдо не играше на натпреварот од Купот против Севиља, но беше покрај своите соиграчи како му доликува на секој лидер.

Португалецот уште еднаш ја покажа својата големина и на полувремето ги дочека своите соиграчи во тунелот и се поздрави со сите.

Посебен поздрав доби Колумбиецот Хамес Родригез, кој беше херој во победата на Реал Мадрид.