Видео: Потегот на Кварезма кој го воодушеви светот!

Рикардо Кварезма блеска оваа сезона во дресот на Бешикташ и често ги воодушевува љубителите на фудбалот со своите мајстории.

34-годишниот Португалец на мечот на мечот со Коњаспор повторно го презентираше својот „специјалитет“ – фантастична рабона за прекрасна асистенција.

@ricardoquaresmaoficial just did this ??

A post shared by 433 | Football (Soccer) (@433) on