Видео: Ова не е гол, ова е ремек дело!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Валенсија синоќа направи изненадување и го победи Реал Мадрид на „Местаља“, а мечот сигурно го одбележа голот на Симоне Заза.

Италијанецот во четвртата минута од натпреварот со пируета постигна фантастичен гол кој уште долго ќе се врти по најавните шпици.


Simone Zaza Amazing Goal – Valencia vs Real… by AnimalFallaciousShows