Видео: Ова е одбрана на сезоната во ЛШ!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Атлетико Мадрид и Леверкузен синоќа одиграа меч без голови, а во центарот на вниманието беше голманот на „јорганџиите“ Јан Облак.

Во 68-та минута Облак го спаси Атлетико со неверојатна тројна одбрана!