Видео: Ова е доказ дека Меси е од друга планета!

Барселона победи во градското дерби против Еспањол со 4:1, а во центарот на вниманието повторно беше Лионел Меси.

Апсолутно најубавиот момент на натпреварот се случи во 67-та минута кога Меси на неверојатен начин нанижа дури четворица противнички фудбалери на мал простор, испрати шут, а одбиената топка во мрежата ја смести Луис Суарез.

Уригваецот постигна два гола на натпреварот, а Меси и Алба по еден за конечни 4:1.