Спорт

Видео: Ова е дефинитивно гол на колото во ЛШ!

Ајакс синоќа ја прегази Валенсија на „Местаља“ и победи со 3:0, но во центарот на вниманието е Хаким Зијех.

Мароканецот го постигна голот на вечерта и дефинитивно еден од најубавите голови во Лигата на шампиони оваа сезона.

Advertisements
To Top