Видео: Новинарот направи лапсус, Гвардиола полуде!

Манчестер Сити вчера му го нанесе еден од најтешките порази на Челзи во последната деценија и го победи со 6:0.

Интересно беше и на пресконференцијата после мечот. Еден новинар му поставуваше прашање на Гвардиола и рече дека во неговата прва сезона во Барса освоил пет трофеи.

Меѓутоа, Пеп го прекина со урнебесна реакција:

„Шест, освоив шест трофеи во првата сезона“, изјави Гвардиола и направи неверојатна гримаса.