Видео: Нова луда прослава на Марио Балотели

Марио Балотели синоќа беше во центарот на вниманието откаку му донесе победа на Марсеј против неговиот поранешен клуб Ница.

Балотели го постигна единствениот гол на мечот и реши да го прослави на уникатен начин.

Ексцентричниот Италијанец е познат по своите урнебесни прослави, минатиот гол го прослави „лајв“ на Инстаграм, а овој пат со популарната игра „компанија“ или позната како „„лист, камен, ножички“.

https://twitter.com/TazPhalora/status/1104860089532510208

https://twitter.com/_Ahmedlancien/status/1104856635812528128