Спорт

Видео: Навивач физички го нападна Нејмар!

Ѕвездата на Барселона и бразилската репрезентација, Нејмар физички беше нападнат од еден навивач откако пристигна во Перу каде ќе игра квалификациски меч против домашната селекција.

Иако се чини дека навивачот сакал само да го прегрне фудбалерот, обезбедувањето реагираше и и го предаде на полицијата.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top