Видео: Навивач физички го нападна Нејмар!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ѕвездата на Барселона и бразилската репрезентација, Нејмар физички беше нападнат од еден навивач откако пристигна во Перу каде ќе игра квалификациски меч против домашната селекција.

Иако се чини дека навивачот сакал само да го прегрне фудбалерот, обезбедувањето реагираше и и го предаде на полицијата.