Видео: Мората ја запроси девојката на магионичарска претстава!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Алваро Мората се покажа како добро засилување за Реал по враќањето од Јувентус, па оваа сезона после една „маѓична вечер“ дефинитивно ќе биде за паметење.

Имено, 24-годишниот Шпанец ја поведе својата девојка Алис Кампело на маѓионичарска претстава кај популарниот Маго Попа. Таму на сцената Мората ја запроси својата девојка.

Нејзиниот одговор беше „ДА“, па со фотографија од прстенот се пофали и самиот Мората на Инстаграм каде напиша:

„Кажа ДА. Ќе се венчаме“.