Видео: Милан ги претстави новите дресови

Италијанскиот гигант Милан денес ги претстави новите дресови за сезоната 2018/19 кои ќе бидат изработени од „Пума“.

„Росонерите“ за прв пат после цели 20 години нема да носат дресови од „Адидас“, а денес ги претставија дресовите од новиот спонзор.

Денес миланскиот гигант објави промотивно видео на кое капитенот Бонучи заедно со Ромањоли, Кутроне, Бонавентура и Чалханоглу позираат во новите дресови, кои традиционално се во црвено-црна боја.