Актуелно

Видео: Македонските ора ја освоија Европа

Синоќа пред отварањето на Суперкупот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед организаторите направија вистински спектакл.

Имено, пред самиот почеток на натпреварот се играше македонско оро, а дечињата со оштетен слух од училиштето „Партенија Зографски“ ја изведоа песната A Sky Full Of Stars за комплетно уживање на публиката на стадионот.

Натпреварот се пренесуваше во 300 земји, па тоа беше одлична прилика светот да ги види нашите традиционални носи и ора.

To Top