Видео: Мајсторија на Французите за која зборува цел свет!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Иако Франција синоќа беше поразена од Колумбија со голем пресврт 2:3, сепак еден потег на „триколорите“ го одбележа натпреварот.

Франција после првите 26 минути имаше предност од 2:0, а вториот гол беше вистинска уметност.

За оваа мајсторија денес зборуваат сите…Погледнете!