Играчот на ПСЖ потврди: Емери заминува!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Дефанзивецот на Пари Сент Жермен, Томас Муние изјави дека тренерот Унаи Емери нема да го води тимот следната сезона.

Најверојатно белгискиот репрезентативец има инсајдерската информација, бидејќи се уште нема ништо официјално околу евентуалната разделба на Шпанецот со „светците“.

Муние беше прашан за својата иднина, бидејќи оваа сезона не добива голема минутажа во ПСЖ.

„Чекам, бидејќи на лето многу работи ќе се променат. Поточно мислам на нашиот тренер, кој нема да биде на клупата следната сезона“, изјави Белгиецот.

Емери не успеа да ја оствари основната цел на ПСЖ оваа сезона, а тоа е Лигата на шампиони, бидејќи беше елиминиран во осминафиналето од Реал Мадрид.

Играчите на ПСЖ очигледно имаат информации дека Емери ќе биде сменет на крајот на сезоната, бидејќи пред два дена Ди Марија исто така потврди дека ќе има промени во клубот.