МОДРИЌ ГИ ЗАГУБИ НЕРВИТЕ: Погледнете ја бесната реакција на Хрватот!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Хрватската репрезентација иако играше во најсилен состав загуби од репрезентацијата на Перу, а Лука Модриќ во самиот финиш ги загуби нервите.

Имено, ѕвездата на Реал бесно го оттурна противничкиот фудбалер Јотуно, бидејќи му сметаше во изведувањето на слободниот удар.

Судијата реагираше и му даде втор жолт картон на Перуанецот, но тоа немаше влијание на крајниот исход од натпреварот.