Видео: Кондогбија и најсмешниот автогол кој некогаш сте го виделе


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Интер и Челзи попладнево во Кина одиграа пријателски натпревар кој го одбележа неверојатниот автогол на Кондогбија.

Во моментите додека Интер водеше со 2:0, Кондогбија скоро од половина терен го матираше сопствениот голман, Падели и ги постави конечните 2:1.

Французинот сакаше да ја врати топката до својот голман, но постигна атрактивен автогол.